Dodání zdarma z 2 490,00 Kč

série Flash

( počet produktů: 13 )

Při konstrukci řady Flash kladl Tojiro hlavní důraz na ostrost nožů. Krásu nástrojů této řady lze považovat za vedlejší efekt zdokonaleného výrobního procesu. Dalo by se to, ale proč, když nože Tojiro Flash jsou tak poutavé? Jejich jedinečně krásné čepele jsou vyrobeny z tzv. damaškové 37vrstvé oceli (loupací nože a nože Deba) nebo 63vrstvé oceli (ostatní modely).

Moderní damašková ocel je díky jedinečnému výrobnímu procesu vysoce odolná proti oděru. Výroba takzvaných damaškových čepelí spočívá v jejich kování z postupných vrstev oceli s vysokým a nízkým obsahem uhlíku. Jádro čepele je extrémně tvrdé, vyrobené ze slitiny s příměsí kobaltu. Ocel VG-10, vyrobená s maximální péčí o kvalitu, je oboustranně opláštěná ocelí s 13 % obsahem chromu. Výsledné ostří je kalené na tvrdost 60 HRC.

Složitý výrobní proces zajišťuje, že damaškové čepele jsou mimořádně trvanlivé, ostré a odolné proti korozi. Rukojeti z micarty krásně zvýrazňují zvlněný vzor na damascénských čepelích nožů Flash Series. Díky ocelovým výztuhám jsou robustní a samotné nože jsou skvěle vyvážené. Díky speciální hladké konstrukci nožů Flash je práce s nimi velmi pohodlná a broušení snadné. Nože Tojiro Flash se budou dobře používat v domácí i profesionální kuchyni.

pixel