Dodání zdarma z 2 490,00 Kč

série MV-H

( počet produktů: 29 )

Řada MV-H byla navržena a vyrobena pro evropské a americké spotřebitele, kteří používají nože trochu jiným způsobem než Japonci. Kromě řezání se nože na západě používají také ke krájení nebo drcení, při kterém ostří naráží na prkénko. Vzhledem k použití této techniky jsou čepele nožů řady MV-H o něco silnější a odolnější pro těžší práci.

Čepele této řady jsou vyrobeny z vysoce uhlíkové nerezové oceli MBS-26 odvozené od VG-10 s obsahem molybdenu a vanadu, která byla podrobena třístupňovému procesu kalení, až dosáhla tvrdosti 58-59 HRC. Každou čepel dovedli k dokonalosti řemeslníci s více než 30letou praxí, čímž povýšili nože Masahiro na úroveň bezkonkurenční ostrosti.

Hygienická rukojeť s antibakteriálními vlastnostmi byla vyrobena z materiálu zvaného polyacetal (POM), který se vyznačuje mimořádnou odolností. Rukojeť je zajištěna třemi dokonale zasazenými nýty a mezi ní a čepelí je použita další kovová výztuha.

Nože řady MV-H jsou broušeny oboustranně, ale na rozdíl od většiny západních výrobců je Masahiro brousí asymetricky 80/20. To znamená, že ostří je v ose nože posunuto na jednu stranu. Výhodou asymetrického ostření je až o 35 % tenčí ostří ve srovnání se symetrickým ostřím, a tedy mnohem ostřejší ostří.

pixel