Dodání zdarma z 2 490,00 Kč

série MV-L

( počet produktů: 11 )MV-L
je nejnovější skupinou nožů vyráběných Masahiro a jejím prototypem jeřada BWH. Při výrobě se zde rovněž používá molybden-vanadová vysoce uhlíkatá nerezová ocel MBS-26, která prošla třístupňovým procesem kalení, až dosáhla tvrdosti 58-59 HRC. Stejně jako každý nůž vycházející z továrny Masahiro byl i tento doveden k dokonalosti řemeslníky s více než 30letou praxí.

Rukojeť je vyrobena ze dřeva Black Pakkawood, jehož četné vrstvy byly lisovány pod vysokým tlakem a teplotou do jednolitého, vysoce odolného materiálu, který je odolný proti vlhkosti a vodě. V porovnání s řadou BWH jsou rukojeti MV-L zaoblenější a objemově menší, což je vhodné pro uživatele se středně velkýma až menšíma rukama. Dřevěná rukojeť s antibakteriální úpravou se udržuje stejně snadno jako plastová a je zajištěna třemi dokonale zasazenými a vyleštěnými nýty.

Dalším rozdílem mezi řadami MV-L a BWH je o něco tenčí klín, který usnadňuje krájení na plátky. Rozdíl v tloušťce čepele a rukojeti se projevuje také v hmotnosti, která je až o více než 20 % nižší.

pixel