Dodání zdarma z 2 490,00 Kč

GLOBAL

( počet produktů: 91 )

Global je značka, pod kterou japonská společnost Yoshikin nabízí své jedinečné nože. Společnost byla založena v roce 1954 ve stejnojmenném městě (dnes: Tsubame). Zpočátku se zabývala výrobou nástrojů z nerezové oceli. Prvním mezníkem v jejím vývoji byl rok 1960, kdy továrna Yoshikin představila první nože Bunmei Gincho, jejichž čepele byly vyrobeny z nerezové oceli (do té doby se japonské kuchyňské nože obvykle vyráběly z běžné oceli). Japonsko si sérii Bunmei Gincho zamilovalo a její úspěch podnítil rozhodující činitele společnosti Yoshikin , aby investovali značné prostředky do koncepční práce.

Byl najat světoznámý průmyslový designér Komin Yamada. Ujal se vytvoření jedinečné produktové řady, s níž Yoshikin měl zasáhnout světové trhy. Výsledkem bylo, že v roce 1985 spatřila světlo světa značka Global - nejprve byla představena v Japonsku a poté v roce 1988 na frankfurtském veletrhu Ambiente v Evropě

Nástroje Global byly první japonské kuchyňské nože vyrobené výhradně z nerezové oceli. Elegantní nože vynikající kvality se díky použití stejného materiálu na rukojeť i čepel Global snadno udržují a čistí. Jsou vyrobeny z oceli Cromova 18 s 18% příměsí chromu, molybdenu a vanadu. Ocel prochází složitým procesem tepelného zpracování, díky němuž jsou nástroje z ní vyrobené mimořádně ostré a odolné proti zbarvení a korozi.

Nože Global jsou snadno rozpoznatelné na první pohled. "Tečkovaná" rukojeť, která je specifická pro tuto značku a je pokryta pravidelně rozmístěnými prohlubněmi, zajišťuje pevné uchopení nože a zabraňuje jeho vypadnutí z ruky a je také "ochrannou známkou" značky. Každý z nožů označených nápisem Global má čepel s vypouklým výbrusem. Zajímavé je, že samotná čepel při pohledu z boku netvoří rovnou linii, ale zůstává mezi hřebenem a čepelí vypouklá. Díky této konstrukci je nůž Global pevný, krájí velmi efektivně a plátky produktů, které krájí, se snadno oddělují od čepele.

Zásada, kterou se značka Global řídí od samého počátku a která platí dodnes, je, že čepel i rukojeť nože by měly tvořit jednotný celek. Všechny součásti nářadí Global jsou proto vyrobeny z pevné oceli, což zaručuje, že splňují nejpřísnější normy, pokud jde o bezpečnost a pohodlí. Tuto skutečnost oceňují šéfkuchaři nejlepších světových restaurací. Nože Global patří mezi jejich oblíbené kuchyňské pomocníky.

pixel